چ ر ا - ؟

 

جمعه / خانه - 10:24 - 5/6/89

 

چ ر ا - ؟

 

عینکی شده بود . کنکور هم شرکت کرده بود و حالامنتظر جواب ها .. تا دیشب فکر می کردم مثل امیرشون ، ریاضی خونده ... این کپل رو با اون لپ های سرخ و سفید مگه می شود مجسم کرد توی لباس پزشکی ؟

 

در را که باز کردم ، از مرد جوانی که پشت در با دایی بود،  خجالت کشیدم ! رفتم چادر سر کردم !

ته چهره اش هنوز همان بود ... همان پسر بچه ی 10 - 9 ساله ی شیطان و با محبتی که  وقتی آخرین بار 10 سال پیش دیدمش توی خانه شان ، می خواست در " حکم " سر دختر عمه اش را کلاه گذاشته باشد !

 

لابد اگر هم تنها می آمد ، فکر می کردم از بچه های همسایه هاست ! نذری اش را می گرفتم ، می گفتم بایستد تا ظرفش را شسته باشم ، بدهم دستش تا ببرد یا گفته باشم بهش که پلاکشان را بگوید تا بعدا ً ظرفش را پس برده باشیم !

 

امیرشان را که دیگر الان در خیابان دیده باشم ، نمی شناسم !

مثل حسین پسر اون یکی دایی جان که وقتی آمد خانه مان ، به گلایه و خنده می گفت که بارها در همین کافی شاپ سر کوچه آمده و رفته و ما نشناخته ایمش !

 

ته تغاری عمه کوچیکه رو هم وقتی پیرارسال دیدم ، فکر کردم دوست مرضیه دختر ِ عمه وسطی است و رویم هم نشد از مرضیه بپرسم که این دختره این وقت شب توی جلسه خانوادگی ما چه غلطی می کند !

بابا که آمد ولی ( لابد از روی غریزه ) ته تغاری آبجی کوچیکه اش را شناخت و چقدر بعدش خندیدند به من که نشناخته بودمش !

 

زهرایشان را هم توی فیلم شیرینی خوران مرجان دیده بودم .. لاغر و ترکه ای ! شکل خود عمه ولی نه آنقدر که در خیابان بشود شناختش !

سارای حمید هم امسال ها باید برود کلاس اول ...

عکس های نوزادی اش را که بگذاریم کنار ، دو سه تا عکس های 3-4 سالگی اش به در و دیوار خانه ی خاله جان هست ...

لابد وقتی دعوت شوم به عروسی اش 10 - 15 سال دیگر ، موقع معارفه مهمان ها ، این من هستم که باید از روی لباس سپیدش بدانم او دختر دایی ام است و من هم دختر عمه اش !

 

 

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کامیار

یکم تو پاگرد ِ راپللمون وایسادم نفس بگیرم... بیش از ده سال پیش وقت ِ سربازیم بود!

برگ خزان

شاید در بین بچه های فامیل ما من موجود کمیابی باشم که اکثر اقوام رو میشناسم . یاد قدیم هایی که پدرم تعریف میکنه به خیر که هرکس هفت پشت این طرف و اون طرفش رو میشناخت و تازه رفت و آمد هم داشتند

ققنوس

قهر های خانوادگی ویران می کنن روابط رو. ما هم از این مکلات داریم فتیر...[اوه]

آمنه

تو همه خانواده ها از این داستان ها هست! یادمون می ره که همون تو این دنیا مسافریم.... یادمون می ره که فرصت کوتاه ...

دورآباد

خب کامنتدونی رو می بندی من این نظراتمو کجا ببرم؟

کیا

[ابرو] والا الان که همه همین طور هستند . اما خدایی من تمام فامیل را می شناسم ! یک عدد عمه داریم که بچه هاشان را هم مثل کف دست می شناسیم و دو فروند دایی که اولی متاسفانه - خوشیختانه - بچه ندارد و دومی هم دو تا دختر دارد تر گل و ورگل که شوهرشان دادیم به سلامتی !! [مغرور] این تمام فامیل ما بود !

علی

ما هم فامیلمان را گم کردیم....یعنی از بس زیاد شدیم گم و گور شدند همه [زبان] بماند که جز دایی ام و پسر عمه ام... من تک پسر خانواده هستم [مغرور]

علی

[خنده][بغل]

علی

ثنا خانوم هم خوب است...بغل کردن را یاد گرفتم! [مغرور]

علی

بغل کردن ثنا را البته...قبلا همش میخورد توی ذوقش [نگران] شما خوب هستید؟ [نیشخند]