ح و ا س ت - ه س ت - ؟

 

21:28 - خانه - یکشنبه - 7/6/89

 

ح و ا س ت - ه س ت - ؟ 

 

 

گیریم امشب هم مثل تمام شب های قدر ماه رمضون های عمرت ، گریه کردی و قرآن خوندی و توبه کردی !

 

می دونی اگه شاکی خصوصی نداشته باشی ، ممکنه یه روزی بهت با تبصره ای ، ماده واحده ای چیزی ، عفو و آزادی مشروط و تعلیق مجازات بخوره ؟

 

ولی  اگه رفتی اونجا و بهت گفتن : قربون ، شاکی خصوصی داری چی ؟

می دونی اون جوری باید بمونی توی حبس و تا دینش رو  ادا نکنی ، از آزادی و عفو و بهشت و حوری و اینا خبری نیست ؟

 

حالا ..

 

/ 22 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لاله

بله. بدر من در جریان نیست و قرار هم نیست هیچوقت در جریان قرار بګیره. برای همین هم هست که من مجبورم از حقم بګذرم. چون نمی خوام خانواده ام بفهمند مجبورم سکوت کنم و برم. اما با این حال دلم می خواست بدونم از نظر قانونی چه حق و حقوقی دارم. چون چندین بار من را تهدید کرده که اګر به کسی بګم می ره دادګاه و از من شکایت می کنه و ... ګفت که به خاطر مزاحمت برای خانومش ( که زنګ زده بودم بهش بګم) ازم شکایت می کنه و خیلی حرفهای دیګه. من می دونم که بیشترش الکیه و می خواد منو بترسونه.

لاله

اما به هر حال حتی اګر هم حق با من باشه به خاطر خانواده ام باید چیزی نګم و در سکوت بکشم کنار. هیچکس نمی دونه که عمر کسی چقد هست و چطور. شاید من زودتر از همه شان بمیرم. ولی اګر روزی بدرو مادرم در قید حیات نباشند و این آقا زنده باشد، می خواهم بروم شکایت کنم. حتی اګر ده سال دیګر باشد. البته معلومه که ده سال دیګه کسی به حرف و شکایت ده سال بیش من ګوش نمی ده. اما می خوام مطرحش کنم

لاله

در مورد عقد هم ګفتم. من هیچ مدرک کتبی و شفاهی ندارم. خودش من را عقد کرد و هیچ شاهدی هم ندارم. الان هم منکر همه چیز است . اما صدای ضبط شده اش را دارم که ګفته ما عقد کرده بودیم. همین! درمورد موقت یا دایم بودنش هم چیزی نمی دانم. چون به من ګفت عقد کنیم که من تو را می بوسم محرم باشیم . البته نقشه اش بود برای بقیه کارهاش. چون بعد ګفت حالا که زنمی و عقدت کردم باید برای سکس و غیره هم ... زمان عقد هم ګفت هر وقت خواستګار داشتی و خواستی ازدواج کنی باطلش می کنیم ( با طلاق فرق داره؟)

لاله

که من در جوابش ګفتم من وقتی شوهر داشته باشم که نمی رم با کسی دوست بشم یا ارتباط برقرار کنم که بعد بخوام باهاش ازدواج کنم. تو دیګه شوهر منی. من هم اهل این ولګردیها و ... نیستم. ګفت که نمی خوام مانع خوشبختیت بشم و واسه همینم می ګم هر وقت کسی بیدا شد به من بګو. اما الان کلا منکر همه چیز است. خیلی سخته که بدونی حق باتویه اما نتونی اثبات کنی و یا حرف بزنی. بعضی وقتا فقط می شه سبرد به خدا

لاله

خیلی سخته که بدونی حق باتویه اما نتونی اثبات کنی و یا حرف بزنی. بعضی وقتا فقط می شه سبرد به خدا. الان می خوام بدونم حد و حدود حقوقم چه شکلیه. چون می ترسم یه وقت به دلیل دیګه ای کار به قانون بکشه. مثلا خانومش من را بیدا کنه ( چون من یه اطلاع کلی بهش دادم) و بعد لازم بشه که اقلا بدونم باید چیکار کنم.

لاله

الان به من می ګه دختر را که بدون اجازه بدر نمی شه عقد کرد. بس اصلا تو عقد من نبودی. ګفتم چرا الان یادت افتاده؟ زمانی که التماس می کردی واسه عقد می ګفتی می خوام دستت را بګیرم راحت باشم، یادت نبود که اجازه بدرم لازمه. آدم شیاد و کلاه برداری که دومی نداره. صدای نماز خوندنش تا هفت خونه اونورتر می ره!! د متشکرم از اینکه وقت ګذاشتید.

علی

اشک ریختن فقط در ظاهر است، باید دلم بشکند و پشیمان باشم تا بخششی بهم تعلق گیرد، غیر از این نه نشانه ای از پشیمانی است، و نه منطقی است که بخششی در کار باشد. تا وقتی غرورم را مقابل خدایم نتوانم بشکنم، چطور انتظار دارم که او من را ببخشد!؟ گریه و زاری هم مربوط میشود به همین حس و حال وگرنه خیلی ها هم نمیتوانند گریه کنند اما بار سبکی دارند.