خ ا ر ج - ا ز - ا ب ع ا د - ا ن س ا ن ی

 

16:17 - دفتر - چهارشنبه - 30/4/89

 

خ ا ر ج - ا ز - ا ب ع ا د - ا ن س ا ن ی

 

 

من انسانم ولی " تو "  میخواهی که من چیزی را که برایم خارج از ابعاد انسانی ارزش گذاری کرده ای درک کرده باشم !؟

 

نمی شود !

نمی توانم ! می دانی که !

ظرف وجودی من محدود است ! یادت نرفته که مرا انسان گونه پرداخته ای ؟

 

این تویی که خیلی خدایگانه و اساطیری داری تعریف می کنی همه چیز را !

گردنم درد می گیرد وقتی همیشه زل زده باشم به بالا !

چرا یک چارپایه نمی گذاری زیر پایت که هم خسته نشده باشی از این همه ایستادن و هم فیس در فیس شده باشیم تا صدای من را هم شنیده باشی ؟

گردنت درد نگرفت این همه به پایین خمش کردی ؟

 

فرستادگانت هم همه مثل خودت !

همه خارج اند از ابعاد انسانی !

من نمی توانم بفهممشان !

فلسفه واسطه گری شان را !

فلسفه دلالی شان را !

 

چرا دوست داری صدای من را دلال هایت به تو رسانده باشند ؟

چرا نمی نشینی روی آن چارپایه رو در رو با هم حرف زده باشیم ؟

 

 

 

/ 13 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

آها خیلی خب...اگر بدون واسطه نشود چی؟... یا خیلی سخت باشد؟ وای نه تورو خدا ان نظرات را نیار که همان روز سر درد گرفتم چه برسد به الان. به هر حال امیدوارم به هر چه میخواهید برسید.

نارسیس

برای من سخت است این واسطه ها را بفهمم ! کارهایشان را ، خودشان را ، اعمالشان را .. ببین ! من نمی تونم درک کنم ! بهت هم گفتم ! بحث فلسفی اش را قاطی نکن با بحث اعتقادی اش .. سردرد چرا ؟ شاید به دوباره خواندنش بیارزد ها .. من گاهی می خوانمشان دوباره .. شاید رسیدم به چیزی که تو می گفتی .. به هر حال داریم انسانیت را می نگاریم ! [مغرور]

نارسیس

نمیگم کار من درسته .. الزامی هم نیست تو یا هر کی ، از مسیر من رد بشید ! ولی در عوض ، این هم که مجبور بشم بدون اینکه توجیه شده باشم از مسیر دیگران عبور کرده باشم ، دوزار به درد هیشکی نمی خورد ! در اینش که دیگر شکی نیست ؟

علی

ولی در عوض ، این هم که مجبور بشم بدون اینکه توجیه شده باشم از مسیر دیگران عبور کرده باشم این که جز حماقت چیزی نیست... امیدوارم متوجه شوید ...خیلی بحث هایش زیاد است و من هم متخصص اش نیستم.انقدر هم کتاب هست که آدم سر گیجه میگیرد [چشمک]

نارسیس

و من فقط نمی خواهم احمق باشم ! همین ! باز رسیدیم به هم ! یک نقطه ی مشترک ! حیف ! حالا سر چی دعوا کنیم ؟ آها .. انسانیت مونده هنوز ! تو چی شد وب رو داغون کردی ؟ تو رو کی اذیت کرد ؟ آی دی شو بده ، سی پی یو سوخته اش رو تحویل بگیر [نیشخند]

نارسیس

اشتباه من این بود که شاید خیلی زنگ های تاریخ تشیع را در دوره تاریخ ، جدی گرفتم ! فکر نکن الکی نشسته ام اینجا دارم از سر لجبازی با تو یا هر کی، چیزی می گویم ! بخواهی ، رفرنس های تاریخی برایت اسکن کرده باشم ( جای حاج خانوم هم خالی ! ) و بیاورم گذاشته باشم اینجا .. از همین واسطه هایی که می خواهند تقدسشان را به من القاء کرده باشند ..

نارسیس

تو از من می خواهی فرض مثال ، روایات شهربانو را باور کرده باشم ؟ اینکه برود به کوه و یاکوه بگوید به جای یاهو و کوه باز شود و برود داخل غار ؟ که هر شب جمعه امام بیاید و .. نه ! نمی شود ! نمی توانم !

علی

[نیشخند] باشه هر چی شما بگید [من نبودم]

علی

شهربانو کی هست اصلا؟

علی

اینها را نشنیدم شرمنده [متفکر]